DOLAR 31,1461 0%
EURO 33,8014 -0.06%
ALTIN 2.032,600,00
BITCOIN %
Ankara
13°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

17633 okunma

ÇOLAK HOLDİNG A.Ş’DEN 50.YILINA DOĞRU SES GETİREN BİR PROJE “CUMHURİYET RÜZGARI”

ABONE OL
20 Kasım 2023 10:04
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rüzgar enerji türbini üreticisi Soyut Enerji’nin bağlı olduğu Çolak Holding A.Ş’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Dr. Ali Çolak holdingin 50.yılını
anlamlı bir projeyle idrak edeceklerini açıkladı.
“Cumhuriyet Rüzgarı” adını verdikleri projeyle yenilenebilir enerji kaynakları ile oluşturulacak bir yaşam modelinin hayata geçirileceğini duyurdu.

Dr. Ali Çolak, verdiği demeçte, Cumhuriyet’in 100.yılını kutlarken Çolak Holding’in de yarım asırdır gururla hizmet verdiğinin altını çizdi ve projesinin hedeflerini şu sözlerle açıkladı:

  • Proje, Cumhuriyet’in 100.yılında ülkemizin vizyon sahibi bir sanayi kuruluşunun öncülüğünde yenilenebilir enerji kaynaklarıyla geleceğin yaşamının nasıl olacağını somut olarak hayata geçirecektir. Bu yaşam modelinin adı Rüzgar köy olacaktır.
  • Rüzgar köy’ü ziyaret edenler, geleceğin aydınlık Türkiyesi’nde yaşamın nasıl olacağını önceden pratik etme şansına sahip olacaklardır.
  • Özellikle genç kız öğrencilerin mühendislik uygulamalarına katılabilecekleri, aydınlanma kitaplığından faydalanabilecekleri, kendi kendine yetebilen, yaratıcı, çevreyle uyumlu ve doğayla barışık bir yaşamın örneğini deneyimleyebilecekleri bu ütopik köyün toplum için umut aşılayan bir misyonu olacaktır.

Çolak Holding bünyesinde 1994 yılından bugüne Soyut Karavan markasıyla üretilen karavan, konteyner, mobil ev, hafif çelik evler ve yaşam treylerleri ile Ankara’da oluşturulan Rüzgar köy’de enerji kaynağı olarak Çolak Holding bünyesinde tasarlanan ve üretilen SoyutWind rüzgar türbinleri kullanılacak. Yaşam alanında örnek tarımsal faaliyetler ise Soyut WindMill markası ile üretilen Rüzgar Su Pompası ile desteklenirken, bağımsız, sürdürülebilir ve çevreci bir yaşam modeli olarak Türkiye’de bir ilk olacak.

Dr. Ali Çolak, çeşitli kültürel etkinliklere sahne olacak olan ve temiz enerji ile kurulan bağımsız yaşam konusunda toplumsal bilinçlendirme amacı güden projesinin ayrıntılarını paylaşırken en büyük ilham kaynaklarının “Yükselen yeni nesil, istikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz.” diyen ulu önder Mustafa Kemal Atatürk olduğunu belirtti.

 

Dr. Ali Çolak Hakkında

Soyut Grubu’nun (Çolak Holding A.Ş.)  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısıdır. Üniversiteyi Bilkent Ekonomi bölümünde, yüksek lisansını Gazi Maliye bölümünde ve doktorasını Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi (Mekteb-i Mülkiye) İşletme bölümünde okumuştur. Gazi Üniversitesi’nde 3 yıla yakın bir süre yarı dönemli öğretim görevliliği yapmıştır. Üniversitede finansal yönetim, insan kaynakları yönetimi, girişimcilik ve rekabet edebilirlik dersleri vermiştir. SPK ileri düzey (düzey 3) lisansına sahiptir. Yurt içi ve yurt dışında birçok girişim sermayesi yatırımında aktif görev almış ve bu alanda akademik çalışmalar-makaleler yayınlamıştır. Dr. Ali Çolak, on-shore ve off-shore rüzgar enerjisi projelerinin finansmanı (proje finansmanı), temiz teknoloji (cleantech) ve fintech girişimlerinin private equity (özel sermaye) ve girişim sermayesi (venture capital) yatırımlarıyla finanse edilmesi konularında özellikle ABD ve Türkiye’de çok tecrübelidir. Merkezi New York'da bulunan Dünya Ticaret Merkezleri Birliği'nin Ankara-Türkiye'deki lisanslı temsilcisi olan WTC Ankara’da 2001 yılından beri görev almaktadır ve şu anda da WTC Ankara’nın Başkan Yardımcısı’dır. Lösemi Lenfoma Miyelom Derneği üyesidir ve birçok sivil toplum örgütünde aktif görevlerde bulunmaktadır. İleri derecede İngilizce bilen Dr. Ali Çolak, evli ve 2 çocuk babasıdır.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP
300x250r
300x250r

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız.

deneme
dedektif | özel dedektif | fixbet giriş